Імена Героїв увіковічнили у назві харківських вулиць

На честь полеглих Героїв сучасної російсько-української війни в Харкові перейменували чотири топоніми. Таке рішення 26 січня ухвалили депутати Харківської міськради на позачерговій сесії. 

Про це повідомляє медіа «Слобідський край» з посиланням на Харківську міську раду. 

Вулицю Уральську перейменовано на честь Івана Щоголева 

Харків’янин, молодший сержант Іван Щоголев (позивний «Щегол») загинув 25 березня 2023 року під час виконання бойового завдання біля села Берестове на Харківщині. Життя воїна обірвав ворожий артилерійський обстріл. Захиснику було 24 роки.

Іван Щоголев закінчив Харківський професійний ліцей машинобудування, здобув фах токаря-фрезерувальника широкого профілю. Обожнював футбол і домашніх тварин. Був уболівальником ФК «Металіст» (Харків). З 2016 року брав участь в АТО-ООС. Воював у складі ДУК «Правий сектор». 

Згодом підписав контракт із ЗСУ. Служив у 92-й окремій механізованій бригаді імені кошового отамана Івана Сірка. Обіймав посаду головного сержанта розвідувального взводу. Заснував та очолив розвідгрупу «Бешкетники Сірка». Разом із побратимами успішно нищив окупантів на Донбасі. З початком повномасштабного вторгнення продовжував робити це на Харківщині.

За час служби Іван Щоголев неодноразово був відзначений нагородами. Зокрема, у квітні 2022-го нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

«Один із засновників нашої родини, найголовніший «бешкетник», він був одним із тих, хто першим ішов у бій. Твоя справа і дії житимуть вічно! Твоя родина і близькі завжди пам’ятатимуть тебе усміхненим і з вогнем в очах! Ти був «самим матьорим» воїном з усіх, хто в строю! Вічна слава!» – написали на сторінці «Бешкетників» бойові побратими Івана.

Поховали воїна у Харкові на Алеї Героїв 18-го кладовища. 

Провулок Балашовський у Харкові тепер носитиме ім’я Героя України Івана Лєщєнкова

Капітан Іван Лєщєнков з позивним «Фанат» командував розвідувальним взводом 93-ї бригади «Холодний Яр». Вищу освіту здобув у Харкові. До повномасштабного вторгнення воював на Волноваському напрямку в Старогнатівці, Авдіївці (район промзони), Новотошківському на Луганщині, а потім знову в районі Волновахи. Брав участь у звільненні населених пунктів поблизу Балаклії, згодом – на Ізюмщині. Загинув 14 липня 2022 року неподалік Дібровного біля Ізюма, незадовго до великого контрнаступу ЗСУ на Харківщині.

Провулок Чкалова перейменований на честь Сергія Пархоменка

Сергій Пархоменко народився в Харкові 14 січня 1997 року в сім’ї військових авіаторів. З дитинства мріяв про небо та авіацію. Закінчив Київський військовий ліцей імені Івана Богуна.

У 2014-му, коли його батько Ігор Пархоменко під час АТО виконував бойові завдання в повітрі, Сергій вступив на льотний факультет ХНУПС, який успішно закінчив 2019-го, здобувши кваліфікацію льотчика 3-го класу.

Взявши за приклад батька й діда, Сергій виявив бажання служити в бригаді тактичної авіації імені генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова та літати на Су-25. Попри молодий вік, на момент російського вторгнення в Україну вже обіймав посаду командира авіаційної ланки 299-ї бригади тактичної авіації Повітряних сил ЗСУ. 

У боях з російським агресором проявив себе звитяжним воїном, з перших днів відбиття російської навали виконав 38 бойових вильотів, під час яких знищив понад 20 ворожих танків, 50 бойових броньованих машин, 55 транспортних засобів, 20 цистерн із пальним та кількасот рашиських солдатів і офіцерів. Неодноразово вміло виводив авіаційну техніку з-під ракетних ударів ворога.

За мужність і патріотизм нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

14 травня 2022 року, виконуючи бойове завдання під час вильоту з метою завдання удару по скупченню автомобільної та броньованої техніки окупантів у Запорізькій області в районі міста Гуляйполе, капітан Сергій Пархоменко загинув.

29 серпня 2022 року в День пам’яті захисників України, полеглих у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави, Президент Володимир Зеленський передав орден «Золота Зірка» членам родини загиблого Героя України.

Провулок Адигейський носитиме ім’я Олега Гуцола 

Майор Олег Гуцол загинув 6 березня 2022 року під час виконання бойового завдання між Харковом та Чугуєвом. Коли почалося бомбардування, він рятував солдатів свого взводу. Щоб сховатися в укриття самому, офіцеру не вистачило кількох секунд.

Народився Олег у Новій Каховці на Херсонщині. Після школи навчався на факультеті зенітно-ракетних військ Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба. Далі – служба у 302-му зенітному ракетному полку. Частина базується в Харкові, тут молодий офіцер і оселився.

З перших днів повномасштабної війни захищав небо над Харківщиною від російських окупантів. Був на посаді командира стартової батареї.

Посмертно майор Гуцол нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. 

Джерело

Новостной сайт города Харьков