Які села та селища Дергачівщини продовжують ледь не щоденно обстрілюватися

Фото: Дергачівська міська військова адміністрація

Дергачівську громаду Харківської області було повністю звільнено від російських військ восени 2022 року під час масштабного контрнаступу ЗСУ. Після цього зона бойових дій змістилася до державного кордону. Здебільшого російські окупанти обстрілюють населені пункти Козачолопанського старостинського округу.

Про це кореспонденту медіа «Слобідський край» розповів начальник Дергачівської міської військової адміністрації Вячеслав Задоренко.

Навіть зараз російські окупанти ледь не щодня обстрілюють прикордонні населені пункти здебільшого Козачолопанського старостинського округу.

— Грани, Шевченко, Ветеринарне – це ті населені пункти, які розташовані вздовж державного кордону та мають відстань від приватної забудови до росії декілька сотень метрів. Саме ці села кожного дня ворог обстрілює, в тому числі й з танків, – розповідає начальник Дергачівської міської військової адміністрації Вячеслав Задоренко.

Також від постійних обстрілів страждає селище Козача Лопань, що розташоване за декілька кілометрів від кордону з країною-агресором.

Нагадаємо, у Дергачівській громаді Харківської області внаслідок бойових дій та окупації пошкоджено і зруйновано 10 шкіл. Деякі з навчальних закладів, як, наприклад, у Цупівці, зруйновані майже повністю. Їхня доля залежить від того, чи будуть повертатися місцеві мешканці до своїх домівок.

Нагадаємо також, що в Дергачах планують найближчим часом почати відновлювати зруйнований обстрілами Будинок культури.

Раніше ми повідомляли, у селі Гоптівка Дергачівської громади Харківської області, яке розташоване менш ніж за два кілометри від кордону з росією, жителі отримали гуманітарну допомогу від Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Більше новин Дергачі читайте на нашому сайті.

Джерело

Новостной сайт города Харьков