Які населені пункти Дергачівської громади будуть відновлювати першочергово

Фото: Дергачівська міська військова адміністрація

Багато населених пунктів Дергачівської громади Харківської області постраждали внаслідок бойових дій. Деякі з них продовжують обстрілюватися з різних видів озброєння і зараз. Отже, і відновлювати ці села та селища будуть в останню чергу, коли безпекова ситуація дозволить працювати підрядним організаціям.

Найбільшими проблемами у громаді на сьогодні є відновлення електропостачання та житла у населених пунктах, що розташовані ближче до державного кордону.

— Ми не можемо направити підрядні організації або волонтерські бригади у населені пункти, що обстрілюються ворогом. Наприклад, Козачу Лопань з певною періодичністю розбиває танк, у людей там розбиті хати, а відправити туди бригади для відбудови неможливо, – зазначає очільник Дергачівської громади.

Проте про прикордонні населені пункти ніхто не забуває. Їх будуть відновлювати, але пізніше, коли мине загроза.

— Будемо відновлювати всі населені пункти, тільки є пріоритетність. Спочатку села та селища, де мешкають люди, після чого переходимо до населених пунктів, що мають перспективи повернення людей, – розповідає Вячеслав Задоренко.

Здебільшого люди повертаються у Дергачі, Безруки та інші населені пункти, де повністю відновлено електро- та газопостачання, курсує громадський транспорт, працюють магазини тощо.

Як зазначає очільник Дергачівської МВА, також суттєва тенденція на повернення людей у селище Слатине. Наразі там працюють державні програми, волонтери, які відновлюють будинки та надають гуманітарну допомогу. У населеному пункті повністю відновлено газо- та електропостачання.

Проте в деяких населених пунктах громади все ще великі проблеми з електропостачанням.

— Це Питомник, Малі Проходи, Великі Проходи, Токарівка, Гоптівка, Дементіївка, Цупівка, Дубівка – там великі руйнування, територія щільно замінована, але попри все енергетики продовжують свою роботу, щоб дати світло в ці села. Однак, щоб відновити ці, потрібно також повернути світло у сусідні населені пункти, наприклад, у Прудянку та Руську Лозову. Як тільки вони будуть підключені, то робота продовжиться далі. А як з’явиться світло, то будуть повертатися люди на відбудову власних будинків, – переконаний Вячеслав Задоренко.

Поки ж місцева влада закликає мешканців населених пунктів, що розташовані неподалік від державного кордону, не поспішати повертатися до своїх домівок.

Нагадаємо, у Дергачівській громаді Харківської області внаслідок бойових дій та окупації пошкоджено і зруйновано 10 шкіл. Деякі з навчальних закладів, як, наприклад, у Цупівці, зруйновані майже повністю. Їхня доля залежить від того, чи будуть повертатися місцеві мешканці до своїх домівок.

Нагадаємо також, що в Дергачах планують найближчим часом почати відновлювати зруйнований обстрілами Будинок культури.

Раніше ми повідомляли, у селі Гоптівка Дергачівської громади Харківської області, яке розташоване менш ніж за два кілометри від кордону з росією, жителі отримали гуманітарну допомогу від Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Більше новин Дергачі читайте на нашому сайті.

Джерело

Новостной сайт города Харьков