Як маломобільним переселенцям отримати допомогу в Центрі підтримки куп’янчан

Фото: Слобідський край

У Харкові запрацював Центр підтримки переселенців з Куп’янщини, який об’єднав роботу кількох важливих служб. 

Як передає медіа «Слобідський край», Центр може одночасно приймати до 20 осіб. Для маломобільних людей передбачена можливість виїзду фахівців за місцем проживання, що значно полегшує доступ до послуг для людей, які не можуть самостійно відвідувати Центр. За словами представників установи, для цього створено мобільний кейс, який дозволяє надавати спектр необхідних послуг прямо вдома у клієнта.

Серед перших відвідувачок Центру — Олена Перченко, мешканка Куп’янська, яка евакуювалася до Харкова ще наприкінці жовтня. Спочатку жінка жила в гуртожитку, але зараз винаймає квартиру на першому поверсі через маломобільну матір. Олена звернулася до Центру, щоб отримати консультацію з оформлення опіки над своїм онуком.

Олена Перченко з онуком у Центрі підтримки куп’янчан / Фото: Слобідський край

— Наразі ми винаймаємо квартиру, вона дуже холодна, але добре, що на першому поверсі. Маю проблеми з пересуванням і маломобільну маму, тому ми змушені були переїхати з гуртожитку. Я прийшла до Центру, щоб оформити документи на онука, він у мене один лишився, — поділилася Олена.

Інша переселенка, Віра Юдаєва, приїхала до Харкова разом із донькою та онукою після посилення обстрілів Куп’янська. Вона дізналася про відкриття Центру від знайомих.

 

Переселенці з Куп’янська у Центрі підтримки куп’янчан/ Фото: Слобідський край

— Ми з донькою та онукою вже більше місяця живемо в Харкові. Виїхали з Куп’янська після сильних обстрілів. Це чудово, що відкрився такий центр, адже тут можна вирішити багато питань в одному місці. Зараз нам потрібна допомога, і я вдячна, що знайшла це місце, — зазначила Віра.

Центр активно співпрацює з низкою міжнародних організацій, серед яких Фонд Говарда Баффета, «Червоний Хрест України», «World Central Kitchen», «ADRA Ukraine», «Право на захист», «Проліска», «Джерело Відродження»/CFSR та інші. Це дозволяє надавати не лише соціально-юридичну допомогу, але й гуманітарну підтримку: одяг, продукти харчування, засоби гігієни, а також медичне обладнання.

Близько 20 гуманітарних організацій допомагають Центру підтримки куп’янчан / Фото: Слобідський край

— Ми надаємо соціально-юридичний супровід для людей, а також гуманітарну допомогу, зокрема продукти харчування, одяг, засоби гігієни та медичне обладнання за потребою. Запити людей координує адміністрація Центру і переадресовує нам. Ми надаємо допомогу з 2022 року, і це важлива частина нашої роботи, — зазначила заступник голови організації «Спільна справа для людей» Анна Якушева.

Підтримка ВПО / Фото: Слобідський край

Центр підтримки куп’янчан є важливим етапом у допомозі тим, хто змушений був залишити свої домівки через бойові дії, та забезпечує їх усіма необхідними послугами. Відкриття таких центрів — це ще один крок у підтримці переселенців та постраждалих від війни мешканців Харківщини, яким потрібна не лише базова гуманітарна допомога, але й юридична та соціальна підтримка.

Раніше ми писали, що у Куп’янську Харківської області складна гуманітарна ситуація. Через посилення бойових дій обмеження електропостачання стосуються не тільки лівого берега, але й правобережної частини. Також прогнозується відсутність опалення у багатоповерхівках та повна відсутність води.

 

Джерело

Новостной сайт города Харьков