Харківський слідчий ізолятор переповнений

До СІЗО прийшли представники уповноваженого з прав людини.

Камери виявилися переповненими, там було брудно та перебували одночасно ті, кого взяли під варту, й засуджені.

Співробітники секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини перевірили Харківський слідчий ізолятор. Під час перевірки у СІЗО знаходився 1521 ув’язнений і засуджений. Були виявлені порушення. Про це повідомив уповноважений із прав людини Дмитро Лубінець.

Зокрема, у слідчому ізоляторі порушують правила санітарії та гігієни у камерах, норми площі через те, що камери переповнені, права засуджених на приватність — є спальні приміщення, де ліжка знаходяться впритул один до одного.

Крім того, перевірка зафіксувала порушення права на охорону здоров’я та меддопомогу і вимог закону «Про попереднє ув’язнення», оскільки у СІЗО розміщують в одних приміщеннях і тих, хто перебуває під вартою, і засуджених. Самі засуджені поскаржилися секретаріату уповноваженого на адміністрацію слідчого ізолятора.

«При конфіденційному спілкуванні з групою НПМ більшість ув’язнених та засуджених розповіли, що адміністрація установи взагалі не приймає посилки. Для усунення вказаних порушень буде вжито усіх заходів, передбачених законодавством, а також попередження їх у подальшому», — зазначив Дмитро Лубінець.

Фото: Дмитро Лубінець Фото: Дмитро Лубінець Фото: Дмитро Лубінець Фото: Дмитро Лубінець Фото: Дмитро Лубінець Фото: Дмитро Лубінець Фото: Дмитро Лубінець ПопереднійНаступний

Як писав UA-NEWS.in.ua, раніше представники уповноваженого з прав людини перевірили Олексіївську виправну колонію. Там знайшли деякі порушення. У спальнях було затісно, відкидні ліжка були закриті на замок, що є одним із незаконних методів покарання та полягає в тому, що засуджений не може протягом дня присісти або лягти на ліжко. 

Джерело

Новостной сайт города Харьков