Харківські нардепи не хочуть декларувати статки

Декларування мали повернути за вимогою МВФ.

5 вересня Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроєкт № 9534, який мав би відновити декларування посадовців, представників місцевого самоврядування та депутатів. 

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №9534 про відновлення електронного декларування для чиновників, але головна правка про негайне відкриття декларацій не набрала потрібну кількість голосів (199 з 226 потрібних голосів).

Декларації чиновників усіх рівнів будуть закритими ще на рік. Побачити чиюсь декларацію публічно можна буде лише за згоди декларанта.  

Як зазначили у Центрі протидії корупції, ухваливши цю норму, нардепи знехтували думкою Європейського Союзу, заявою послів G7, рекомендацією постійного доповідача Європарламенту та думкою 91,7% українців, які виступають «за» відкриті декларації про «воєнні» доходи чиновників.

Обрані у Харківській області народні депутати-мажоритарники у більшості підтримали законопроект №9534, який повертає електронне декларування у воєнний час. Проти відкритих декларацій проголосували лише двоє нардепів, один із них — харківський Дмитро Микиша та Микола Тищенко.

Микиша у Фейсбуці пояснив, чому був проти відкритого декларування, адже його пропонувалося ввести начебто і для військових ЗСУ.

Як голосували харківські нардепи-мажоритарники

Марія Мезенцева – «за»

Олександр Куницький – не голосував

Андрій Одарченко – «за»

Вікторія Кінзбурська  – «за»

Юрій Здебський  – «за»

Олександр Бакумов – «за»

Євген Пивоваров – «за»

Дмитро Любота – «за»

Олександр Литвинов  – «за»

Олексій Красов – «за»

Дмитро Микиша – «проти»

Олександр Фельдман – відсутній

Юлія Світлична – за.

ЦПК закликає президента повернути до Ради законопроєкт ​​№ 9534, прийнятий без норми про відкриті декларації.

 

Не підтримала відкриття декларацій харківська депутатка Ганна Колісник (обиралася за списками «Слуги Народу»), яку НАБУ звинувачувало у брехні в декларації. Вона голосувала проти.

Нагадаємо, Ганну Колісник пов’язують з куратором харківських «слуг народу» Вадимом Слюсарєвим. У 2019 році вона була обрана народною депутаткою від партії “Слуга народу” під номером 94.

Як писав UA-NEWS.in.ua, суд закрив провадження щодо харківської депутатки, яка умисно не декларувала майно. Ганна Колісник не внесла до декларації інформацію нерухомість вартістю понад 4,4 мільйони гривень.

Джерело

Новостной сайт города Харьков