Три громади у Харківській області отримають 55 мільйонів гривень.
Кабінет Міністрів затвердив розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2024 рік.
Із загальної суми 4,% мільярди гривень Харківська область отримала найменшу суму серед усіх регіонів — 55 мільйонів гривень. Таку карту оприлюднило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України. Це кошти, виділені Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) за спільною програмою України та ЄІБ «Програма з відновлення України». Субвенцію буде розподілено між місцевими бюджетами тих громад, проєкти яких було схвалено Європейським інвестиційним банком для реалізації у 2022-2023 роках.
«Таким чином загальна сума субвенції в розмірі майже 4,5 мільярда гривень буде перерозподілена на відновлення 136 проєктів у громадах тих регіонів, які постраждали внаслідок військової агресії рф. Серед таких проєктів відновлення закладів освіти, охорони здоров’я, центрів надання адміністративних послуг, об’єктів життєзабезпечення населення у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Черкаській та Чернігівській областях», — повідомили у Міністерстві розвитку громад.
Карта: Мінвідновлення.
Згідно з додатком до розпорядження Кабміну, на Харківщині гроші за цим проєктом отримають три тилові громади:
Зміївська — 10 млн гривень
Лозівська — 25 млн гривень
Близнюківська.- 20 млн гривень.
Треба зазначити, що найбільше фінансування за проєктом отримає Київська область 1,8 млрд грн, Дніпропетровська область — 632 млн грн, Полтавщина — 616 млн грн та Одещина — 543 млн грн.
У липні 2023 року під час розподілу субвенції на відновлення на загальну суму 5,3 мільярда гривень Харківщина не отримувала коштів.
«Пріоритет надається тим регіонам, які найбільше постраждали внаслідок збройної агресії або ж зазнали найбільшого навантаження через значний притік внутрішньо переміщених осіб», — повідомляли тоді у Мінвідновлення.
За фінансовою угодою між Україною та Європейським інвестиційним банком, яка була ратифікована у 2021 році, схвалено залучення 340 млн євро позики для реалізації проектів з відновлення та модернізації інфраструктури регіонів, що зазнали руйнувань через агресію рф, а також тих регіонів, що приймають значну кількість ВПО. Угода завершується у грудні 2026 року.