Харківщина серед лідерів за фінансуванням освітніх проєктів в Україні — Оксен Лісовий

Олег Синєгубов та міністром освіти і науки України Оксен Лісовий /Фото: Слобідський край

У Харківській області триває масштабна реформа освіти, спрямована на створення безпечних умов та підвищення якості навчання.

Як передає медіа «Слобідський край», про це йшлося під час зустрічі начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова з міністром освіти і науки України Оксеном Лісовим.
 
Міністр освіти Оксен Лісовий окреслив нові підходи до підготовки педагогічних кадрів. За його словами, Харків став лідером у цьому напрямі завдяки об’єднанню Української інженерно-педагогічної академії та Харківського національного університету імені Каразіна.
 
– Ми переходимо до системи, де бакалаври здобувають базову освіту за широкими спеціальностями, а в магістратурі здобувають педагогічну кваліфікацію з обов’язковою практикою в школах. Це дозволяє майбутнім учителям краще адаптуватися до реальних умов роботи, – пояснив Лісовий.
 
Також він додав, що Уряд працює над оптимізацією шкільної мережі. Якщо в окремих громадах зменшується кількість дітей, школи не закривають, а адаптують до поточної ситуації, сподіваючись на повернення населення. Міністр відзначив рекордний рівень підтримки освіти на Харківщині. 
 
– Ми не скорочуємо школи, адже віримо, що люди повернуться. Наша мета – зберегти освітню інфраструктуру, навіть у найменших громадах, – додав міністр.
 
Водночас на Харківщині створюються всі умови задля повернення школярів до безпечного освітнього середовища. Для цього виділено майже 2,8 мільярда гривень. Відтак, близько 15 тисяч учнів зможуть повернутися до офлайн-навчання. Нині в області триває будівництво або капітальний ремонт восьми захисних споруд закладів освіти.
 
 – Кошти спрямовані на розбудову освітньої інфраструктури, яка включає укриття та захищені приміщення. Це дозволить поступово відновити очне навчання навіть у громадах, розташованих близько до лінії фронту, – зазначив Синєгубов.
 
На сьогодні понад 10 тисяч учнів загальноосвітніх закладів Харківщини навчаються у змішаному форматі, тобто коли одночасно використовуються методи дистанційного та очного навчання. Відтак, цього місяця 700 дітей Близнюківської громади перейшли на такий тип навчання.

Раніше ми писали, що у школах, де не вистачало вчителів, відновили навчальні процеси завдяки залученню магістрів і студентів з харківських педагогічних закладів вищої освіти. 
 

Джерело

Новостной сайт города Харьков