Харків’яни викрали в іноземців 11 мільйонів гривень під виглядом заробітку на криптовалюті

Жителям Латвії пропонували заробляти на фінансових інвестиціях, проте гроші забирали собі.

У Харкові працював шахрайський колцентр, який ошукав громадян Латвії майже на 11 мільйонів гривень.

Заробити на іноземцях вирішив 27-річний молодик. Він залучив шістьох знайомих, аби знайти багатих латвійців та створити фінансову схему. Учасники телефонували іноземцям і пропонували вкласти гроші в криптовалюту або акції та заробляти на відсотках. Для видимості «діяльності» банда створила сайт.

«Якщо потерпілі погоджувались, їм надавали посилання, по якому вони переходили, а злочинці отримували доступ до їх компʼютерів і встановлювали на них особистий кабінет шахрайської платформи. Для правдоподібності своєї оборудки злочинці створили й наповнили контентом інтернет-сайти та псевдотрейдингові платформи, які постійно адмініструвати для створення у потерпілих уявлення, що торгівля насправді відбувається і кошти дійсно залучені у фінансові інвестиції», — повідомили в управлінні Кіберполіції.

Коли вкладники повідомляли, що хочуть вивести кошти з нарахованими відсотками, їх запевняли, що для цього треба почекати, бо акціЇ «ростуть» або ж треба ще грошей для транзакції. 

У бандитів знайшли сотні тисяч доларів та гривень. Фото: Кіберполіція.

Насправді усі отримані нечесним шляхом кошти надходили на підконтрольні криптовалютні гаманці учасників злочинної організації, потім їх виводили у готівку через підконтрольні обмінні пункти. Харківські кіберполіцейські ідентифікували усіх причетних та провели у них двадцять обшуків.

Пʼятьох учасників схеми, зокрема організатора, затримали. У них вилучили документи, техніку з контактами й переписками з потенційними жертвами, сім-карти латвійських операторів, гранату, майже 160 000 доларів, 250 000 грн та п’ять елітних авто.

Затриманим повідомили про підозру у шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах в складі злочинної організації (ч. 5 ст. 190 Кримінального Кодексу України), створенні та участі у злочинній організації (ч. 1 ст. 255, ч.2 ст. 255 Кримінального Кодексу України). Їх узяли під варту, вони не можуть вийти із СІЗО під заставу.

Джерело

Новостной сайт города Харьков