Харків’ян закликають ставати донорами: лікарням не вистачає крові усіх груп

У Харківському обласному центрі служби крові наразі велика потреба донорської крові усіх груп крові, особливо з негативним резус-фактором. Фахівці закликають ставати донорами та врятувати життя цивільних та військових, які цього потребують.

Про це кореспонденту медіа «Слобідський край» повідомили у Харківському обласному центрі служби крові.

Уже протягом близько дев’яти місяців у центрі служби крові фіксують зниження соціальної активності. Люди не так активно здають кров, як це було на початку повномасштабного російського вторгнення. Однак потреба у крові залишається великою.

— Ми зараз дуже потребуємо крові. Головний акцент, як завжди, на резус негативних, але загалом ми нам потрібні всі групи. Наразі першочергово кров надходить до військових, і тому у нас така дуже напружена ситуація з компонентами крові, – зазначає працівниця Харківського обласного центру служби крові Валентина Таран.

Однак хоч потреба у донорах велика, ХОЦСК продовжує забезпечувати наскільки це можливо людей, які потребують переливання.

Як зазначає Валентина Таран, в пріоритеті зараз цільна кров. Потреба у ній складає приблизно 90 %.

Також вона підкреслює, що дефіцит крові загрожує втратою життя українців.

— Якщо, не приведи Господи, ми комусь не зможемо надати якийсь компонент крові, це загрожує саме втратою життів українців. Мова йде не тільки про військових. Зараз дуже багато ситуацій, коли наші цивільні також потребують донорської крові – це онкохворі, постраждалі в ДТП, породіллі у пологових будинках, у яких стаються кровотечі, – пояснює Валентина Таран.

Нагадаємо, у Харківській області з початку 2023 року 578 людей отримали ваучери на навчання вартістю до 26840 гривень, які оплачуються службою зайнятості.

Нагадаємо також, що у Харківській області виділяють близько 4 мільярдів гривень на пенсії щомісячно, щоб забезпечити виплатами близько 723 тисячі пенсіонерів, у тому числі тих, які проживають на окупованих територіях.

Головні події Харківська область читайте на нашому сайті.

Джерело

Новостной сайт города Харьков