Балаклійська громада: як працює промисловість після деокупації

Такий вигляд мала до війни філія Хенкель Баутехнік (Україна)/Фото: Сергій Гуров

На території Балаклійської громади до війни діяли ПрАТ «Балцем», філія Хенкель Баутехнік (Україна), ТОВ «Балаклійський шиферний завод», ТОВ «Завод молочних виробів», ДП «Балаклійське лісове господарство», видавничий будинок «Балдрук». Через повномасштабне вторгнення промисловість зазнала критичного рівня падіння обсягів виробництва.

Про це медіа «Слобідський край» розповів очільник Балаклійської МВА Віталій Карабанов. 
 
–   Балаклійський цементний зазнав значних руйнувань через активні бойові дії. Відновлювати його діяльність на сьогодні економічно недоцільно через вкрай енерговитратне виробництво. Великої шкоди ворог завдав і виробничим потужностям ТОВ «Завод молочних виробів», яке до війни займалося переробкою молока, виробництвом вершкового масла та сиру, оптовою торгівлею молочної продукції. На сьогодні підприємство також не працює, – зазначає очільник МВА.

Після деокупації філія Хенкель Баутехнік (Україна) – завод з виробництва будівельних сумішей та фарби – відновила свою роботу. Підприємство не зруйноване повністю, проте на ньому були пошкоджені основні елементи, вузли обладнання та електроніка, яка відповідає за виробничий процес. На цьому заводі до війни вироблялося близько 15-20% продукції всіх філій компанії в Україні.

Повномасштабне вторгнення спричинило часткове зниження ділової активності підприємств – платників податків. Це пов’язано з пошкодженням або викраденням їхнього майна під час окупації, проблемами з постачанням сировини, зменшенням обсягу замовлень, втратою можливостей для збуту та проблемами з логістикою.

Раніше ми писали, що змінилося за два роки після звільнення у Куньєвській громаді.

   

Джерело

Новостной сайт города Харьков