«Армія відновлення» у Краснограді ремонтує гуртожиток для ВПО

Фото: ХОВА

У Красноградському районі Харківської області зареєстровано близько 10 000 внутрішньо переміщених осіб.

У Краснограді учасники «Армії відновлення» ремонтують гуртожиток для ВПО.

Про це повідомляє  «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу Харківської обласної військової адміністрації.

Переважна частина ВПО у Красноградщини з Харкова. Є люди, які втратили житло у Куп’янському районі або Вовчанській громаді. Для частини з них приводять до ладу покинутий гуртожиток.  

«Кілька місяців прожили під обстрілами у Сватово, а коли вже не стало сил, зголосилися на евакуацію. Ми не можемо сидіти, склавши руки, треба працювати та заробляти на життя. Коли у місцевому відділенні центру зайнятості нам запропонували суспільно корисні роботи в «Армії відновлення», то ми зголосились. Тепер приводимо до ладу занедбаний гуртожиток, аби поселити інших ВПО», — розповідає учасниця «Армії відновлення» Наталія Деркач.

Окрім розборів завалів та прибирання території в «Армії відновлення» виконує й інші суспільно корисні роботи: догляд за одинокими людьми, заготівля дров, ліквідацію стихійних сміттєзвалищ, забезпечення роботи пунктів незламності тощо.

«Маємо працювати та відбудовувати тут, у тилу, поки наші захисники дають гідну відсіч ворогу, щоб їм було, куди повертатися», — ділиться учасник «Армії відновлення» Сергій Дідус.

До «Армії відновлення» може долучитися кожен охочий, ставши на облік до Центру зайнятості за місцем проживання. Зголосившись на цю програму, працівники отримуватимуть заробітну плату та страховий стаж.

«У нашому місті та загалом громаді багато чоловіків пішли захищати країну. Хто в тероборону, хто до лав ЗСУ. Тому, за статистикою, маємо в «Армії відновлення» більше жінок. Якщо чоловіки приходять до цієї програми, то виявляють бажання працювати на важких процесах. Зараз усім гуртом люди готують до відновлення старий гуртожиток. Тут 39 кімнат, де надалі зможемо розмістити ВПО», — пояснює Красноградська міська голова Світлана Кривенко.

Ремонтні та відновлювальні роботи в приміщенні гуртожитку проводитимуть спільним коштом міжнародних партнерів та місцевої влади.

Загалом у Красноградському районі до «Армії відновлення» долучилися 229 людей, з них 43 – внутрішньо переміщені. А в цілому близько 700 людей уже виконують суспільно корисні роботи на Харківщині.

Раніше ми писали, що у місті Красноград увімкнуть вуличні ліхтарі.

Нещодавно ми розповідали про те, як останній рік жили громади Красноградського району.

Також нагадаємо, що у місті Красноград пройшов турнір з футзалу на підтримку ЗСУ.

Головні новини Красноград читайте на нашому сайті. 

Джерело

Новостной сайт города Харьков