Фото: Слобідський край
У Харкові 117 шкіл були перевірені ДСНС та отримали акти про включення найпростіших укриттів до переліку захисних споруд, що дозволяє їм розпочати навчання в офлайн або змішаному форматах.
Як передає кореспондент медіа «Слобідський край», про це на брифінгу 13 липня повідомила директорка Департаменту освіти Харківської міської ради Ольга Деменко.
– Підготовку укриттів до роботи ми розпочали ще у 2022 році. Тоді було капітально відремонтовано 51 укриття. У цьому році роботи тільки розпочалися, і завершених споруд ми ще не маємо, – зазначила під час брифінгу директорка Департаменту освіти Харківської міської ради.
За її словами, усього 117 шкіл міста Харків були перевірені в період з лютого по травень 2023 року та мають акти про включення закладів до переліку найпростіших укриттів.
– Якщо в актах прописані умови, що треба зробити: систему оповіщення, автоматичну пожежну сигналізацію, туалет чи ще щось – ми будемо це робити. Але факти про включення найпростіших укриттів до переліку захисних споруд ми маємо, – розповіла Ольга Деменко.
Своєю чергою, начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов зазначив, що у Харкові немає шкіл, де є захисна споруда, яка відповідає ДБН В.2.2-5-97.
Однак, за інформацією директорки Департаменту освіти міськради, цей документ не стосується найпростіших укриттів, а регулює вимоги до бомбосховищ та звичайних укриттів.
– Йдеться про найпростіші укриття, які мають все необхідне для того, аби там могли укриватися діти разом з працівниками шкіл під час повітряних тривог або загрози бомбардування. Мова не йде про те, що в укриттях будуть проходити заняття. Хоча у цих укриттях цьогоріч проводили заходи, були зустрічі з батьками, навіть проводилися випускні вечори, – пояснює Ольга Деменко.
Наразі за кошти міського бюджету роботи з підготовки тривають у 21 укритті, й, крім того, і ще 12 укриттів будуть готувати інвестори з Фінляндії, Чехії та Японії.
Директорка Департаменту також підкреслила, що виходити до школи діти будуть виключно за бажанням батьків, і поки дитина перебуватиме у навчальному закладі, за неї повністю відповідає школа.
– Якщо буде змішане навчання, то дітей, які залишаються за кордоном, будемо навчати дистанційно, а тих, чиї батьки бажають привести дітей до школи, будемо навчати в школі, – каже Ольга Деменко.
Крім того, Ольга Деменко розповіла, що під час обстрілів у Харкові було пошкоджено 120 шкіл, однак вже у 2022 році місто власним коштом відновило 33 школи, ще 97 шкіл потребують ремонтів. Усього чотири школи зруйновано та 18 мають пошкодження понад 60 %.
Нагадаємо, у Харківській області дозволили відновити офлайн-навчання, але з умовою наявності в закладі освіти спеціалізованого укриття.
У Харківській області навчальні заклади, які мають пристосовані укриття, можуть самі вирішувати, чи розпочинати навчальний рік у режимі офлайн.
Нагадаємо також, що 7 липня під час засідання Ради оборони скасували заборону на проведення масових та культурно-розважальних заходів на території Харківської області.
Головні події Харківська область читайте на нашому сайті.